Nie ma twojej firmy w Google?Wiele tracisz

Nie ma twojej firmy w Google?Wiele tracisz czyli pozycjonowanie rybnik ołała ewolucję pozycjonowania...przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak 

Dodane: 29-01-2015 09:52
Nie ma twojej firmy w Google?Wiele tracisz Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak oraz o kampaniach AdWords.

Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

pozycjonowanie rybnik

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania...przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

pozycjonowanie rybnik

Pozycjonowanie to proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji danej strony w wyszukiwarkach. Założenie to bardzo proste, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy SEO trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo czynników takich jak obszar na który dana witryna zakłada swoją działalność, ilość fraz i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Wiadomo, że jest to proces, zatem na efekt trzeba czasami być cierpliwym nawet przez parę miesięcy. Mamy wiele metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.


Warto być cierpliwym przy pozycjonowaniu

Pozycjonować można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Takie pozycjonowanie to metoda, która daje stały efekt, bez ryzyka wyrzucenia witryny z wyszukiwania. Jest również blackhat seo jest to odwrotność białego seo i często daje szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na wyrzuceniu witryny w wyszukiwaniu. Niestety dużo pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.